Cumartesi, Şubat 27, 2021
">

Kuzey Dakota, Apple’ın duvarlarla çevrili bahçesini tehdit edebilecek tasarıyı reddediyor

0
Paylaşım
2
Görüntülenme
">
">">
">

Kuzey Dakota eyalet senatosu, App Store’un kurallarını altüst edecek ve şirketin en önemli işlerinden birini tehdit edecek olanı reddetti. Apple’ın üçüncü taraf uygulama mağazalarına izin vermesini gerektiren ve geliştiricilerin şirketi atlamasına olanak tanıyan Senato Yasası 2333, senatoda 36-11 oyla mağlup edildi, CNBC .

Bir Apple yöneticisi, yasanın “iPhone’u bildiğiniz şekliyle yok etmekle tehdit ettiğini” söyledi. Fatura, Google’ın uygulama mağazası politikalarını da etkileyecekti, ancak şirket halihazırda kullanıcıların alternatif mağazalardan uygulama indirmesine izin veriyor.

Oylama, Apple’ın, geliştiricilerin şirketin kurallarına göre oynamasını gerektiren App Store politikaları konusunda birçok zorlukla karşılaştığı için geldi. Bu, bazen şeffaf olmayan bir durumu ve uygulama üreticilerinin abonelik ve uygulama içi ödeme gelirlerinin yüzde 30’undan fazlasını Apple’a devretme gereksinimini içerir. Fortnite Apple ile iç içe olan yapımcı Epic Games, mevzuatı desteklemişti.

Kuzey Dakota tasarısı başarısız olsa da, Apple’ın “duvarlı bahçesini” koruma mücadelesinin sonu gelmedi. Diğer eyaletler benzer mevzuatı değerlendirebilir. Facebook’un App Store kuralları üzerinden iPhone üreticisine karşı kendi programını hazırladığı bildiriliyor. Ve Avrupa Birliği’ndeki düzenleyiciler de şirkete girdi.Kaynak

">
">

Recent News

">

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.