Pazar, Şubat 28, 2021
">

Microsoft, Xbox ve PC oyunlarını daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olmak için test edecek

0
Paylaşım
2
Görüntülenme
">
">">

Microsoft, yayınladığı günden beri oyunlarını engelli ve engelli kişiler için daha erişilebilir hale getirmeye daha fazla önem verdi. Şimdi, şirket belki de şimdiye kadarki en önemli adımını, neredeyse herkesin PC ve Xbox’ta çıkan oyunları oynayabilmesini ve keyfini çıkarmasını sağlamak için atıyor. Bu, stüdyoların kendi kreasyonlarını test etmek için göndermelerine izin verecek (bir anda daha fazlası için). Şirket, girişimin oyun endüstrisi için türünün ilk örneği olduğunu iddia ediyor.

Microsoft, test sürecinin bir parçası olarak, bir geliştiricinin oyunlarının bir kısmının engelli biri için nasıl zorlayıcı olabileceğini anlamasına yardımcı olmak için çalışacak. Dahası, Microsoft, “her test geçişinin” yalnızca oyunları oynamakla kalmayıp aynı zamanda geri bildirim ve içgörü sağlayacak oyun ve engelliler topluluğundan bireylerin girdilerini içereceğini söylüyor. Şirket ayrıca geliştiricilere, gerektiğinde kapsayıcı tasarıma ilişkin belgelere bağlantılar da dahil olmak üzere ek kaynaklar sağlayacaktır.

Microsoft ayrıca, test programına rehberlik etmeye yardımcı olacak Xbox Erişilebilirlik Yönergelerini de güncelliyor. Şirketin kaynağı iyileştirme yollarından biri, okumayı ve anlamayı kolaylaştırmaktı. Microsoft, aşırı teknik terimleri kaldırmaya ve gerektiğinde bağlam eklemeye çalıştığını söyledi. Ayrıca her bir kılavuz, belirli özelliklerin ve uygulamaların engelli kişileri nasıl etkileyebileceğine dair ek bilgiler içerir. Ayrıca, stüdyoların çabalarını yönlendirmek için kullanabilecekleri üst düzey sorular da vardır.

Hem erişilebilirlik testi hem de yeni yönergeler, şirketin 2020’de ilk yayınladığından beri topladığı geri bildirimlerden çıktı. Microsoft, geliştiricilerin sürekli olarak nereden başlayacakları ve çabalarına nasıl odaklanacakları konusunda daha fazla rehberlik istediklerini söylediklerini belirtti. Şirket, “Kapsayıcı oyun için sürekli olarak gelişmemizi ve çıtayı yükseltmemizi sağlamak bizim için önemli” dedi. “Bu, o yolculukta sadece tek bir nokta.”Kaynak

">
">
">

Recent News

">

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.