Cumartesi, Şubat 27, 2021
">

Samsung, daha iyi pilleri araştırmak için kuantum hesaplamayı kullanıyor

0
Paylaşım
3
Görüntülenme
">
">
">Pil teknolojisindeki en ufak bir gelişme bile, hangi cihazları satın alacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir ve Samsung, kuantum hesaplamanın ona bir avantaj sağlayacağını umuyor. Teknoloji firması ve Imperial College London araştırmacıları, pil geliştirmede kuantum hesaplamanın kullanımlarını keşfetmek için Honeywell’in Sistem Modeli H1’i kullanıyor. İdeal olarak, platform, geleneksel bilgisayarlar için fazla göz korkutucu olabilecek karmaşık algoritmaların üstesinden gelecektir.

İlk deney, etkileşen bir spin modelinin dinamiklerini veya manyetizma çalışmasında yer alan matematiği simüle etmek için Sistem Modeli H1’i kullandı. Ekip, son derece doğru ve beklentilerle uyumlu sonuçlar üretmek için 100’e kadar daha güçlü iki kübitlik kapılardan (yani, iki kübit arasında işlenen kuantum işlemleri) kullandı.

Samsung ve ortakları pilleri pratik bir şekilde iyileştirmek için kuantum hesaplamayı kullanmadan önce yapılacak çok daha fazla iş olacak. BMW ve kuantum hesaplamayı test eden diğerleri gibi, bu da sonuç vermeyebilecek çok erken bir adımdır. Ancak, potansiyel olarak büyük bir kazanç var. Samsung, diğer pil üreticilerini şaşkına çeviren zorlukları çözebilirse, rakiplerinin karşılayamayacağı daha uzun ömürlü akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar üretebilir.Kaynak

">
">
">

Recent News

">

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.