Attack On Titan Sezon 4 Çıkış Tarihi Onaylandı

Anime

Attack On Titan Sezon 4 çıkış tarihinin 7 Aralık 2020 olduğu resmen onaylandı. Shingeki no Kyojin 4. Sezon duyurusu, TV yayınlarında Attack On Titan: Final Sezon’u listeleyen Japon kamu yayıncısı NHK tarafından yapıldı.

Bu duyurudan önce NHK, Shingeki no Kyojin 4. Sezonunun “2020 sonbaharında NHK Genel TV’de yayınlanacağını” belirten resmi sayfasını sessizce değiştirmişti.

Crunchyroll, FUNimation Attack On Titan Season 4 yayın planlarını ve İngilizce dublajı onayladı

Hafta başında Crunchyroll Attack On Titan Sezon 4 fragmanı ile dördüncü sezonu yayınlayacaklarını duyurmuştu.

SNK 4. Sezon, ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Güney Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda, İzlanda, İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, Hollanda ve Latin Amerika’da Crunchyroll’da uluslararası olarak yayınlanacak.

Shingeki no Kyojin 4. Sezon: Studio MAPPA, WIT Studio’nun yerini alıyor

Anime dizisinin ilk üç sezonu WIT Studio tarafından yapılmıştı. Attack on Titan 4; The God of High School ve Yuri ile tanınan animasyon stüdyosu MAPPA tarafından çekilecek!!! 

Eski Baş Yönetmen Tetsuro Araki’nin yerini, Dorohedoro’nun yönetmenliğini yeni bitiren yönetmen Yuichiro Hayashi alacak. Benzer şekilde, karakter tasarımcısı Tomohiro Kishi de Dorohedoro üzerinde çalıştı ve Kyoji Asano’nun yerini alıyor, ancak Asano WIT Studio’nun kurucu ortağı olduğu için bu pek şaşırtıcı değil.

Tahmin edilebileceği gibi, tüm animasyon ekibi değişti, ancak MAPPA bazı iyi yetenekleri bir araya getirdi. Eski AoT Baş Animasyon Direktörü Satoshi Kadowaki, doğrudan WIT Studio’ya bağlandı, bu nedenle yerine Banana Fish, Kakegurui, Punch Line, To The Abandoned Sacred Beasts ve Deadman Wonderland’deki çalışmaları ile tanınan Daisuke Niinuma geçti.

Sanat yönetmeni Kazuo Ogura, Dragon Ball Super: Broly filmi gibi ünlü serilerinde sanat yönetmenliğiniyapmıştı. 3D CG Direktörü Takahiro Uezono, Kill la Kill, JoJo’s Bizarre Adventure ve Yuri !! için de 3D prodüksiyonunda çalıştı !!

En önemlisi, SNK 1-2 ve 3’ün senaryo yazarı Hiroshi Seko (Vinland Saga, Mob Psycho 100) geri dönüyor. Attack On Titan müzik bestecisi Hiroyuki Sawano da The Seven Deadly Sins animesi üzerindeki çalışmasıyla tanınan Kohta Yamamoto’ya katılmış olsa da geri dönüyor.

Kaynak: Newslagoon