Dragon’s Dogma Animesi Yakında Nexflixde

Anime Oyun

Anime’nin popülaritesi son zamanlarda dünya çapında sıçrama yaşamakta

Yayın platformları, anime’nin şu anda çokça talep edildiğini fark etmiş olmalı ki her biri kendi platformlarında çeşitli animeler yayınlamaya başladılar.

Netflix gibi dev bir firma yayınlamak üzere pek çok anime ile anlaştı hatta kendi platformu için özel animeler bile üretti.

En popüler Netflix orijinal animelerinden bazıları; Devilman Crybaby, Great Pretender, Japan Sinks (2020) ve daha fazlası. Peki platforma katılacak yeni büyük animeler?

Netflix NX’in resmi Twitter hesabı yakında çıkacak Dragon’s Dogma animesi için yeni bir fragman yayınladı . Anime, 17 Eylül 2020’de Netflix’te gösterime girecek.

Fragman, bir ejderhanın saldırısı ve ona karşı koyamayacak kadar telaşlı insanların durumunu ortaya koyan bir başlangıç yapıyor. İnsanlar böyle bir felaket karşısında ümitsizler.

Netflix, ejderhaları ve farklı yaratıkları tasvir etmek için yine şaşırtıcı bir CGI (Bilgisayar Üretimli İmgeleme) kullanıyor.

Arisen, tahmin ettiğinden çok daha tehlikeli olan canavarlarla yüzleşmek zorunda ve ne kadar çok savaşırsa, insanlığına tutunması o kadar zorlaşıyor.

Dragon’s Dogma, orijinal olarak Capcom tarafından Playstation 3 ve Xbox 360 için hazırlanmış bir aksiyon RPG oyunudur. Ayrıca manga uyarlamaları da yapılmıştır.

Dragon’s Dogma, Netflix Original anime uyarlaması alan ilk oyun değil , Castlevania da 2017’de oyundan uyarlama bir anime olarak gösterime sunulmuştu ve oldukça olumlu eleştiriler almıştı.

Dragon’s Dogma animesi, Sublimation stüdyosu tarafından Netflix’e getiriliyor .

Shin’ya Sugai (Walking Meat, Evangelion: 3.0) animenin yöneticiliğini ve yapımcılığını üstleniyor.

Ethan | Kaynak: Netflix

Oyunun hayranlarının bu yapımı dört gözle beklediklerini düşünüyoruz. Castlevania’yı bir örnek olarak kullanırsak, bu animeninde iyi olma potansiyeli olduğunu söylemek hatalı olmaz.

Dragon’s Dogma hakkında

Dragon’s Dogma, Capcom tarafından 2012 yılında PS3 ve XBOX 360 için başlatılan bir hack and slash aksiyon RPG oyunudur. Oyun daha sonra diğer konsollar için Dark Arisen adlı gelişmiş bir sürüm aldı.

Bir ejderha, köyü Cassardis’e saldırdığında kalbi çalınan kahramanı anlatıyor.

Kalbi çalındıktan sonra, kahramanımız hayatta kalır ve “Arisen” olarak bilinen bir varoluş haline gelir

Kaynak: Twitter