Edens Zero Animesi’nin Çıkış Tarihi ve Video Oyunları

Anime Manga Oyun

Aylarca bekledikten sonra nihayet Edens Zero animesinin çıkış tarihinde küçük bir bilgi aldık .

Cumartesi günü bir canlı yayın etkinliği sırasında Edens Zero animesi’nin Nisan 2021’de prömiyeri yapacağı ve yapımcılığının JC Staff tarafından yapılacağı açıklandı.

Etkinlik sırasında teaser görselinin yanı sıra çekirdek kadronun ve ana oyuncuların isimleri de açıklandı. Ayrıca oyun geliştirme şirketi Konami, Edens Zero’nun 3D aksiyon RPG ve Mobil RPG oyunu olacağını duyurdu .

Bugün ele alacağımız çok şey var, bu yüzden daha fazla uzatmadan başlayalım.

Edens Zero animesi ile ilgili yeni güncellemeler

Hiro Mashima en Edens Sıfır manganın anime uyarlaması Haziran 2020 yılında açıklandı . Bu anime gizem dolu ve hızlı tempolu bir yapıt.  Her ne kadar çizimler yazarın diğer eseri olan Fairy Tail ile çok benzer olsa da konu olarak tamamen farklı.

Manga 27 Haziran 2018’de başladı ve bölümleri Nisan 2020 itibarıyla manga serisinin dokuz cildinde toplandı. Farklı bölümleri Kodansha’s Weekly Shonen Magazine’de yayınlandı ve Kodansha USA ve Crunchyroll Manganın İngilizce çevirisini yayınlıyor.

Kodansha, hikayesini ilk olarak şöyle anlatıyor:

“Terk edilmiş bir eğlence parkı olan Granbell Kingdom’da Shiki, tüm hayatını makineler arasında geçirdi. Ancak bir gün Rebecca ve arkadaşı Happy, parkın ön kapılarında belirir. Bu yeni gelenler bunun Granbell’in yüz yıldır ilk insan ziyaretçileri! Shiki, yeni arkadaşlar edinme yolunda tökezlerken, eski arkadaşları bir robo-isyanda buluyor… eski vatanı çok tehlikeli hale geldiğinde, Shiki uzay gemilerinde Rebecca ve Happy’e katılıyor ve sonsuz evrende bir yolculuğa başlıyor.”

Çıkış Tarihi: Ne zaman yayınlanacak?

Canlı etkinlik sırasında, gösterinin Nisan 2021’de NTX kanalında ve bağlı kuruluşlarında yayınlanacağı açıklandı .

Kesin yayın tarihi onaylandıktan sonra makaleyi güncelleyeceğiz.

Oyuncular

İşte onaylanmış oyuncuların listesi.

  • Takuma Terashima Shiki Granbell olarak
  • Mikako Komatsu Rebecca Bluegarden olarak
  • Mutlu olarak Rie Kugimiya

İşte bu üç karakterin kısa tanıtımları:

  1. Shiki Granbell : Granbell Kingdom’daki robotlar topluluğu tarafından yetiştirilen coşkulu bir genç. Kendisi ve başkaları için yerçekiminin ağırlığını ve yönünü değiştirmesine izin veren Eter dişlisine sahiptir.
  2. Rebecca Bluegarden : Blue Garden gezegeninden amatör bir B-Cuber ve Shooting Starlight üyesi, diğer gezegenlerin videolarını kaydetmek için seyahat ediyor. Fakirlik nedeniyle düşük izlenme oranına sahip olan hesabı Aoneko Channel için bir milyon aboneyi toplamayı hedefliyor.
  3. Happy : Rebecca’nın ortağı ve arkadaşı olarak hizmet veren mavi renkli bir android kedi. Kendini, Rebecca’nın öldürücü olmayan Ether mermilerini atmak için kullandığı bir çift ateşli silaha dönüştürebilir.

Stüdyo ve Personel

Fairy Tail ve Log Horizon yönetmeni Shinji Ishihara baş yönetmen olacak ve Yūshi Suzuki seriyi JC Staff’da yönetecek. Ayrıca Mitsutaka Hirota, animenin senaryolarını yazacak ve denetleyecek.

Edens Zero Konsol Oyunu

Aynı canlı yayın sırasında Konami, Edens Zero’nun konsollar için bir 3D aksiyon RPG oyunu alacağını da açıkladı . Prömiyer tarihi, fragmanı, geliştiricisi gibi detaylar daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Edens Zero Mobil Oyunu

Bunun dışında Konami, serinin mobil cihazlar için bir aksiyon RPG oyununa ilham vereceğini de doğruladı .

Video oyunlarında kullanıldığında bazen kuşbakışı, tepeden görünüm veya helikopter görünümü olarak da adlandırılan yukarıdan aşağıya perspektif, oyuncuyu ve etrafındaki alanı yukarıdan gösteren bir kamera açısını ifade eder. Bir zamanlar 2D rol oynama video oyunları, savaş oyunları ve SimCity, Pokémon ve Railroad Tycoon gibi inşaat ve yönetim simülasyon oyunlarının yanı sıra The Legend of Zelda ve Grand gibi aksiyon ve aksiyon-macera oyunlarında da yaygındı.

Kaynak: Twitter, Anime News And Facts