Haikyuu’nun Komedi Spinoff Mangası Seri Haline Getirildi

Anime Manga

Haikyuu spor manga türünün hayranlarını kazandı. Manga boyunca gösterdiği inanılmaz karakter gelişimi ve okuyucuyu sürüklemesi ile değerini kanıtladı.

Haikyu hakkında benzersiz olan şey sadece birkaç ana karaktere değil, aynı zamanda rakip takımlardan oyunculara da odaklanması.

Hinata ve Kageyama

Tabii ki, mangadaki şakalar ve o adrenalin dolu sahneler de cabası. Demek istediğim, “Hinata boge!!” diye bağırırken sizde onun heyecanına kapılmadınız mı hiç??

Peki anime gelene kadar biz ne yapacağız?

Weekly Shonen Jump’ın resmi Twitter hesabı, Let’s! Haikyuu !? spinoff mangası, Shonen Jump ve uygulamasında serileştirilerek canladırılacak dedi.

Let’s! Haikyuu !? orijinal Haikyuu ‘nun komedi versiyonu olan bir yan ürün mangası. Yakın zamanda final vermiş olan Haikyuu mangasının anılarını yeniden canlandırılıyor.

Sevilen Seri Haikyuu Bitiyor Yazımızı da buradan okuyabilirsiniz

Haikyuu mangası bu Temmuz’da sona ermişti. Canlandırıcı bir sonu olmasına rağmen, hayranlar şüphesiz karakterleri ve onların maskaralıklarını özlüyor.

Böylece Shueisha, hayranların ilgisini canlı tutmak için mükemmel bir plan yaptı. Bir gag manga olduğu için, animeyi beklerken hayranların sıkılmasını önleyecektir.

Let’s! Haikyuu !? Haikyuu ‘nun bir komedi yan ürünüdür. Mangadaki orijinal hikayenin mizahi bir yeniden anlatımına sahiptir.

Aynı karakterleri içerir, ancak biraz chibi formundadır. Hikayeler aptalca ve hafifçe duygusaldır.

Haikyu !! | Kaynak: VIZ Media

Haikyu !! To The Top 2, 2 Ekim’den itibaren yayınlanmaya başlayacak.

Seri, yaklaşan anime için şimdiden birkaç tanıtım adımı attı. Tobu hayvanat bahçesi ile de Ekim ayında bir işbirliği düzenlendi.

Haikyu Hakkında !!

Haikyuu !! Haruichi Furudate tarafından yazılmış ve resimlendirilmiş bir Japon manga serisidir. Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump’ta yayınlanması Şubat 2012’de 42 toplanmış tankōbon cildiyle başladı.

Hinata Shoyo, voleybol alanında idolü ‘The Little Giant’ın adımlarını takip etmek isteyen oldukça tutkulu bir çocuk.

Hinata’nın kararlılığı, ortaokulda dahi bir dahi pasör Kageyama Tobio olan ‘Saray Kralı’nın ellerinde korkunç bir yenilgiyle karşılaştığı için kırılmaz. Hinata’nın hayalleri liseye başlarken meyve verir.

Azalan Karasuno Lisesi voleybol takımına katılır ve takım arkadaşı ile aynı Kageyama’yı bulduğu için dehşete düşer.

Hikaye, Karasuno Lisesi’nin yeniden canlanmasını ve vatandaşların önünü açmak için sürdürdükleri birliği takip ediyor.

Kaynak: Haftalık Shonen Jump Tweet