Machikado Mazoku ‘nun İkinci Sezonu Duyuruldu

Anime

Houbunsha’nın Comic Fuz hizmetindeki reklamda Houbunsha’nın Manga Time Kirara Carat dergisinin Ekim sayısı yer alıyor ve sayının kapağı Izumo Ito’nun The Demon Girl Next Door (Machikado Mazoku) mangası için ikinci bir anime sezonunun geleceğini duyurdu. Dergi resmi olarak Cuma günü dağıtıma çıkacak.

Animenin ilk sezonu Japonyada Temmuz-Eylül 2019 arasında yayınlanmıştı. Sentai Filmworks, animenin lisans haklarını satın almış ve bu sayede animeyi ingilizce olarak HIDIVE’da (neflix gibi bir platform) yayınlamaya başlamıştı. Ayrıca HIDIVE platformunda Perşembe günü anime İngilizce dublajlı olarak da yayınlamaya başladı.

Peki 2. sezonu duyurulan bu animenin hikayesi neydi?

Animenin Konusu: Yuko Yoshida sıradan bir kız öğrenciydi ta ki bir gün uykuda olan şeytani güçleri, iblis Lilith tarafından serbest bırakılıncaya kadar! Yuko, boynuzları ve şeytan kuyruğu olan doğaüstü bir Shadow Mistress Yuko’ya dönüşür. Şimdi, Işık Klanının tapınak bakiresi Momo Chiyoda adında başka bir mistik varlığı yenmesi gerekiyor… Yuko bunları yaparken bir yandan da okuluna gidiyor! Ancak şeytani bir büyülü kız olmak göründüğü kadar kolay değil ve Yuko’nun kaderini gerçekleştirmeye ve Işık Klanı’nı ele geçirmeye hazır olmadan önce öğreneceği çok şey var.

Hiroaki Sakurai (Cromartie Lisesi, Maid Sama !, The Disastrous Life of Saiki K.) animeyi J.C. Staff’da yönetti. Keiichirō Ōchi (La Corda d’Oro Blue Sky, Hinamatsuri, The Quintessential Quintuplets) animelerinin senaryolarını denetledi. Mai Otsuka (Shakugan no Shana, Non Non Biyori, This Art Club Has a Problem!) Karakterleri tasarladı.

Manga, Eylül 2014’te Manga Time Kirara Carat’ta piyasaya sürüldü. Houbunsha, Haziran 2019’da beşinci cildi yayınladı. Şuan Seven Seas Entertainment mangayı lisansladı ve ilk cildi Ocak 2021’de yayınlayacak.

Kaynak: AnimeNewsNetwork ve Twitter