My Hero Academia İçin Yeni Bir Bölüm Geliyor

Anime

Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump dergisinin bu yıl ki 35’inci sayısında, My Hero Academia serisinin 16 Ağustos’tan itibaren Japonya’da yayınlanacak yeni bir orijinal anime OVA bölümü olacağını açıkladı. Anime 16 Ağustos’tan itibaren Japonya’daki Hulu’da yayınlanacak, ve 30 Ağustos’ta da Anime Store, U-NEXT, dTV, Anime Hōdai, Hikari TV, J:COM on Demand, TELASA, ve milplus gibi diğer hizmetlerde yayınlanacak.

2017’de manga’nın Japonya’daki 13. ve 14. ciltleri ile birlikte gelen iki orijinal anime de aynı zamanda Japonya’da yayımlanıyor olacak.

Yeni OVA bölümünün adı “Boku no Hero Academia: Ikinokore! Kesshi no Survival Kunren” (My Hero Academia: Survive! Do-or-Die Survival Training) olacak. OVA, kahramanlarımızın henüz geçici profesyonel kahraman lisansı için sınava girmediği dönemi konu alacak. Sınıf 1-A, afet yardım senaryolarını uygulamak için iki takıma ayrılmıştır, tatbikatta, bir yeraltı alışveriş merkezinde yangın çıkar ve ekipler, alışveriş merkezinde mahsur kalan insanları yani buraya yerleştirilen mankenleri kurtarmalıdır. Deku ve 10 kişilik ekibi kurtaracak kurbanları aramaya başlamışken, bir çöküntü yaşanır ve yeraltına hapsolurlar. Ayrıca, diğer alanların da çökmesiyle tehlike artar, elektrikler kesilir ve oksijen azalmaya başlar. Deku ve ekibi, kaçmak ve hayatta kalmak için yeteneklerini takım olarak kullanmalıdırlar.

Anime’nin ilk sezonu Nisan 2016’da başladı ve 13 bölüm sürdü. ikinci sezonu Nisan 2017’de 25 bölüm sürdü, Nisan 2018’de başlayan üçüncü sezon 25 bölüme ulaştı. Dördüncü sezon, Ekim 2019’da Japonya’da başladı ve o da 25 bölüm sürdü. Animenin beşinci sezonunu Nisan ayında duyrulmuştu.

Orijinal manga yaratıcısı Kōhei Horikoshi, Temmuz 2014’te Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinde manga serisini başlattı. Viz Media, mangayı İngilizce olarak dijital ve basılı olarak Kuzey Amerika’da yayınladı. Shueisha’nın MANGA Plus servisi de mangayı İngilizce olarak dijital olarak yayınlamakta.