Sevilen Seri Haikyuu Bitiyor

Anime

Haikyuu mangası 20 Temmuzda 402. bölümü ile sona erecek

Haikyuu’nun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım serinin 20 Temmuz’da 402. bölümünün yayınlanmasıyla biteceğini açıkladı

Haikyuu‘nun anime uyarlaması 2015 yılında  başlamıştı

Haikyuu’nun mangası kısa bir süre önce son kısma girdi. Son kısma girilmesi hayranlarında bir şok etkisi yarattı çünkü animeye uyarlanmış başarılı bir serinin bitecek olması nadir görülen bir durum.

Manga final yapmak için zamanı biraz ileriye sardı ve Karasuno takımı final kısmında liseden mezun oldukları dönemde.

Bazı üyeleri üniversiteye gitti ve diğerleri yüksek öğrenime gitmeye karar verdi. Bu arada, Shouyou Hinata ve Tobio Kageyama, her ikisi de voleybol kariyerine devam ettiler.

Final kısmında Black Jackals ve Schweiden Adlers maçı var

Haikyuu’nun manga’sı son bölümlerinde Hinata ve Kageyama’nın merakla beklenen rövanşına sahne oldu. Haikyuu’nun Ulusallar destanı sırasında tanıtılan yetenekli oyunculardan bazıları da bu büyük oyunda yer alıyor.

Hinata’nın Black Jackals takımı Kotaro Bokuto, Kiyoomi Sakusa ve Atsumu Miya’dan oluşuyor. Onlara karşı Kageyama ve Wakatoshi Ushijima, Korai Hoshiumi ve Fukuro Hirugami’den oluşan ekibi Scweiden Adlers var.

Haikyuu mangası 20 Temmuz’da sona eriyor

Şimdi herkes manganın bu son bölümü için heyecan ve biraz da keder içinde, bu ateşli maçta Hinata ve Kageyama arasındaki sonucun ortaya çıkacağı anlaşılıyor. Haikyuu’nun resmi Twitter hesabı haberi doğruladı ve şunları söyledi:

“20 Temmuz’da gelecek hafta Haftalık Shonen Jump (33-34) ortak sayısında, Haikyuu 8 buçuk yıl sonra sona erecek. Sonuna kadar, tüm gücümüzle ilerleyelim! Hepimiz birlikte koşabilseydik çok memnun olurdum! ”

Bildirildiğine göre , final bölümü olan 402. bölüm tamamen renkli 28 sayfayadan oluşacak.