Tensei Shitara Slime Datta Ken, That Time I Got Reincarnated as a Slime Sezon 2 Tarihi!

Anime Novel

Tensei Shitara Slime Datta Ken, That Time I Got Reincarnated as a Slime (Bir Balçık Olarak Reenkarne Olduğum Zaman) yada kısaca TenSura bir isekai türü anime. Anime’nin başlığı konu hakkında bundan daha açıklayıcı olamaz. Kahraman, kelimenin tam anlamıyla başka bir dünyada bir balçık olarak yeniden doğar.

Balçıklar, kendi titrek güçleri olan düşük seviyeli aşırı duygusal canavarlardır. Bununla birlikte, bu balçıkların yaşamı, besin zincirinin alt katmanlarında yer aldıkları için de aşırı derecede zordur.

Kahramanımız Satoru Mikami hayatına bir balçık olarak başlar ve eski hayatındaki anılarını kullanarak en güçlü balçık olma yolunda ilerler.

Crunchyroll , TenSura’nın 2. sezonunun 5 Ocak 2021’den itibaren yayınlanacağını duyurdu. Ünlü anime’nin ikinci sezonu Crunchyroll’da prömiyer yapacak.Tensei Shitara Slime Datta Ken’in ikinci sezonu 2 kısma bölündü.  İlk kısım Ekim 2020’de başlayacaktı. Koronavirüs salgını nedeniyle Ocak 2021’e kadar ertelendi .

Benzer şekilde, ikinci kısım Nisan 2021’den Temmuz 2021’e ertelendi. Hayranlar 2018’den beri anime‘nin gelecek sezonu için bekliyorlar ve dilekleri nihayet yerine getiriliyor.

Crunchyroll, TenSura 2. sezonunu Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Okyanusya ve Orta Doğu’da yayınlayacak. Tokyo MX’de Japonya’da yayınlanacak olan Crunchyroll tarafından eş zamanlı olarak yayınlanacak.

Studio Eight Bit, Tensei shitara Slime Datta Ken 2 ‘nin yapımcılığını üstlendi. Personel ve oyuncular da aynı rollerini yeniden canlandırıyorlar.

Sezon 2 Spoilerı

Sezon başladığında Hinata, zar zor kaçan Rimuru’ya saldırır. Öte yandan, Farmus Krallığı’ndan insanlar Tempest’i istila eder.

Rimuru, Tempest’i korumak için kahramanları toplamaya çalışır. Tempest, düşmanlar tarafından alınır ve çok sayıda zayiat verir.

Tensei Shitara Slime Datta Ken Hakkında

Tensei Shitara Slime Datta Ken, That Time I Got Reincarnated as a Slime, aynı zamanda TenSura olarak da bilinir, Fuse tarafından yazılan ve MitzVah tarafından resmedilen bir Japon fantastik light novel serisidir.

Novel yayınlama web sitesi Shōsetsuka ni Narō’da 2013 ve 2016 yılları arasında çevrimiçi olarak serileştirildi. 2014 yılında ilk light novel cildini yayınlayan Micro Magazine tarafından satın alındı. Eylül 2019 itibarıyla on beş cilt yayınlandı.Meslektaşı Tamura Tokyoda ortalama 37 yaşında ve kız arkadaşı olmayan bir ofis çalışanı olan Satoru Mikami’den evlilik tavsiyesi istedi. Kendisiyle ve sevgilisi ile tanıştıktan sonra Mikami, yoldan geçen bir soyguncu tarafından bıçaklanarak öldürülür.

Ölümü sırasında bazı isteklerde bulunması üzerine yırtıcı olarak bilinen yetenekle başka bir dünyada balçık olarak reenkarne olur. Becerisi, yediği herhangi bir yaratığın gücüne sahip olmasını sağlamakta. Böylece slimeler tarihindeki en güçlü balçık olarak isekai yolculuğuna çıkıyor.

Kaynak: Crunchyroll Blog Gönderisi, Epic Dope