Türk Yapımı bir Anime Denemesi: Davara Efsanesi

Anime

Dün ne yazsam ne yazsam giye gezinirken karşıma hiç beklemediğim bir haber çıktı habere benim ulaştığım kaynak: animefantastica.com

Hiç Türk yapımı bir anime denemesi görmüş müydünüz? Açıkçası animeden esinlenenler olsa da direk olarak anime denemesi diye adlandırılan bir yapımı ben ilk defa gördüm.

Hem de öyle eğri büğrü dandik bir şey değil. Göktuğ Özgül’ün bitirme tezi olarak yaptığı bu çalışma bana ülkemizde anime sektörünün gelişebileceği yönünde çok güzel bir hissiyat yarattı. Yaklaşık 5 dakikalık bir deneme olan Davara Efsanesi gerek çizim gerekse seslendirme konusunda gayet tatmin edici bir çalışma olmuş. Bu 5 dakika bittiğinde başka bir bölümümün daha olmasını o kadar istedim ki size anlatamam.

Konusu Yerebatan Sarnıcına okul gezisine giden kahramanımız Aras antik bir… durun durun yada en iyisi şu videoyu önce bir siz izleyin.

Evet izlediğiniz gibi anime denemesinin konusu: Kahramanımız Aras Yerebatan Sarnıcına okul gezisine gidiyor burada antik bir yüzük bulan Aras bu yüzüğü takıyor ve yüce bir varlık olan Davara’nın güçlerini kullanabilmeye başlıyor. Aras yeni arkadaşı Davara ve onun güçleriyle birlikte düşmanlarına karşı bir maceraya atılıyor.

Bitirmem projem için kendi yazdığım çizgi romandan uyarlama bir kısa anime bölümü yaptım.

2-3 aylık yoğun bir süreçten sonra sonunda paylaşabilmek çok güzel.

Umarım beğenirsiniz ! 

diyerek de videosunu instagramdan paylaşan Göktuğ Özgül’ün aynı zamanda bu seriye çizgi roman olarak başladığını anlıyoruz biraz araştırma yaptım ama aynı isimle yayınlanmış bir materyal göremedim. Bir gün bu eserini de topluma sunarsa eminim çok beğenilecektir.

Göktuğ Özkul Davara Efsanesi: Aras
Göktuğ Özkul Davara Efsanesi: Davara
Göktuğ Özkul Davara Efsanesi: Cin (Demon)

Bu tarz girişimler kesinlikle desteklenmeli ki bizim gibi bu serileri seven kişiler daha fazla izlemeye değer yapımla buluşsun ve bu yapımların Türkiyede yapılmasının da ayrı bir tat vereceğini düşünüyorum.

Sizler de Göktuğ Özkul’un bu denemesini beğendiyseniz ve kendisine destek olmak isterseniz işte sosyal medya hesapları;

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UC34iDti5kpvPtEntkuit3og
İnstagram : https://www.instagram.com/goktug_art
Art Station : https://www.artstation.com/goktugozgul

Kaynak: animefantastica.com