Yeni Shaman King Animesi İçin Oyuncu Seçimi Duyuruldu

Anime Gündem

Yeni Shaman King anime serisi, animenin yeniden çekilen versiyonu için oyuncu kadrosunu açıkladı. Yeni yapım ile anime hayranları hikayeyi yeniden yaşayabilecek ve manga versiyonunun gerçek sonunu izleyebilecek.

Yeniden Yapımın Ön Gösterimi

Birden fazla arka plan ve geçmişe sahip çeşitli karakterlerle, yeniden çekim anime hayranları tarafından iyi karşılanıyor ve çoğu kişi için bu nostaljik bir hissiyat uyandırıyor.

Yeni Shaman King animesine ait resmi web sitesinde Kororo ve Horohoro için yeni oyuncu kadrosunu açıkladı. Anime, Nisan ayında Tokyo TV ve bağlı kanallarında gösterime girecek.

İki yeni oyuncu:

KarakterOyuncularDiğer işler
KororoMegumi NakajimaRanka Lee (Macross Sınırı)
HorohoroYuji UedaAdashino-sensei (Mushishi)
Megumi NakajimaKororo
Yuji UedaHorohoro

Anime’nin hayranları, karakterlerin çoğunun sesini tanıyabilecekler; sadece birkaç karakter için yeni seslendirme sanatçıları ile anlaşıldı pek çok karakter hala aynı ses sanatçısı ile seslendirilecek.

Hem Megumi Nakajima hem de Yuji Ueda, yaklaşan anime hakkında yorum yaptı .

Ueda’ya göre Shaman King’in çekiciliği, animedeki bitmeyen aşk ve şefkat hikayesidir. “O kadar çok OVA, Spinoff ve devam filmi var ki kimse bu uçurumda size yardım edemez.”

Megumi Nakajima, dizinin “güçlü, zamansız mizah ve rahatlık sağladığını” belirtti.

Yuji Ueda, orijinal 2001 anime serisinde Horohoro’yu seslendiren sanatçı yeni animede de ses sanatçısı olarak devam edecek. Ancak ortağı Kororo, yeni bir seslendirme sanatçısı ile seslendirilecek. Nana Mizuki, Kororo’nun eski seslendirme sanatçısıydı.

Yoko Hikasa, dizinin baş kahramanı Yoh Asakura rolüyle de Yuko Sato’nun yerini alıyor.

Orijinal Shaman King mangası ilk kez 1998’de Weekly Shonen Jump’ta yayınlandı. 2004’te aniden sona erdi ve daha sonra 2009’da “gerçek bir son” vermek için tekrar yayınlanmaya başladı.

Shaman King Hakkında

Shaman King, Hiroyuki Takei tarafından yazılmış ve resimlendirilmiş bir mangadır. 30 Haziran 1998’den itibaren Weekly Shonen Jump’ta serileştirmeye başladı.

Anime 30 Ağustos 2004’te aniden sona ermiş ve hayranları hayal kırıklığına uğratmıştı.

Manga, hayranlarına serinin gerçek sonunu vermek için 2009’da yeniden basıldı. Ayrıca 2001 yılında Seiji Mizushima tarafından yönetilen stüdyo Xebec tarafından bir uyarlama aldı.

Anime bizi şamanların dünyasıyla tanıştırıyor. Bu Şamanlar, ruhları, hayaletleri ve tanrıları görebilen ve onlarla iletişim kurabilen güçlü varlıklardır.

500 yılda bir, Şaman Turnuvası adlı prestijli bir turnuva düzenlenir ve kazanan, dünyayı büyük ruhların yardımıyla kendi imajına göre şekillendirir.

Hikaye, You Asakura ile Manta Oyamada’nın tesadüfi karşılaşması ve bu karşılaşma ile hayatlarının tamamen değişmesi etrafında dönüyor.

Asakura, Manta ve 600 yaşındaki samuray arkadaşı Amidamaru’nun yardımıyla Şaman Kralı olmayı hedefliyor.

Kaynak: Shaman King’in Resmi Web Sitesi