10. Bölüm Yeni Görevler

Ayraç (0)

No account yet? Register

10. Bölüm Yeni Görevler

Quinn mesaja uzun uzun baktı ve defalarca tekrar okudu.

“Olamaz, o fantastik kitabı okumaktan deneyim kazandım mı?”

Quinn hemen test etmek zorunda kaldı, yetenekler hakkında birkaç farklı kitap okuduktan sonra, hiçbiri ona exp vermemişti ama bir nedenden dolayı bu kitap verdi. Quinn daha sonra hemen başka bir fantezi hikayesi aldı, bu sefer ejderhalarla ilgili bir hikaye “Reenkarnated in a human?”.

Daha önce yaptığının aynısını yaptı ve çoğuna göz gezdirdi, ancak önemli kısımları okuduğundan emin oldu, sonra kitabı kapattığında hiçbir tepki olmadı. Bu elbette bekleniyordu.

Sonra Quinn başka bir şeyi test etmek istedi, yine Vampirler hakkında olan başka bir kitap aldı ve aynısını yaptı. Aynı şey olmasına rağmen kitabı kapattığında, sistem hiçbir tepki vermedi.

Sonunda Quinn, tüm kitapları okuduktan sonra, yetenekler hakkında o kadar çok bilgi edindiğini ve sistemin onu bunun için ödüllendirdiğini teorileştirdi. Belki de sistem gecikmiş bir mesaj vermiş olabilir.

Vampirler hakkındaki kitabın bir şekilde sistemiyle ilgili olduğuna inanamıyordu. Eh, inanmak istemiyordu.

Quinn kütüphanede bir şeyleri kontrol etmeyi bitirdiğinde, Vorden’ın masadan kaybolduğunu ve artık kütüphanede olmadığını fark etti.

“Hah, sıkılıp başka bir yere gitmiş olmalı?”

Quinn pencereden dışarı baktı ve güneşin batmaya başladığını fark etti. Şimdiye kadar toplam altı saattir kütüphanedeydi ve zaman uçup gitmişti. Quinn tam ayrılmak üzereyken sistemden bir mesaj daha aldı.

<8 saat boyunca doğrudan güneş ışığından kaçının>

< 5 exp verildi >

<20/100 Deneyim>

Quinn sonunda ikinci günlük görevini tamamlamıştı. Okuldan çıkmaları yaklaşık 2 saat sürmüştü ve içeride ve kütüphanede geçirdikleri zamanla Quinn görevi kolaylıkla tamamlayabildi.

Quinn her duyuru aldığında, sayının 100’e yaklaştığını görünce tatmin edici bir duyguya kapıldı. Hedefe ulaştığında ne olacağını görmek için sabırsızlanıyordu.

En iyi tahmini bir seviye atlamak olurdu. Ne de olsa sistem, en az 10. seviye olana kadar dükkan özelliğini kullanamayacağını bile belirtti.

Quinn’in şu anda istediği tek şey, seviye atlamanın daha hızlı bir yoluydu. Günde sadece iki günlük görevle Quinn’in ikinci seviyeye ulaşması günler alacaktı.

Şu anda yapabileceği pek bir şey olmasa da, günlük hayatını normal bir şekilde sürdürmekten başka yapabileceği bir şey yoktu. Quinn kütüphaneden çıkarken savaş alanına gitmeye karar verdi, test etmek istediği bir teori vardı.

Ama okul koridorunda yürürken, bir çocuğun başka bir öğrenci tarafından duvara itildiğini gördü. Duvardaki çocuk zaten birkaç kez vurulmuş ve yüzünde işaretler varmış gibi görünüyordu.

ChapterMid();

“Yani şimdiden başladı.” diye düşündü Quinn.

Quinn, çocuğun kol saatine bir bakış atmayı başardı ve üzerindeki sayının, 1.2 güç seviyesi olduğunu gösterdiğini gördü. Quinn buna oldukça şaşırmıştı, çünkü zorbalığı yapan kişi oldukça zayıftı ki bu nadir bir olaydı.

Zorbalığa uğrayabileceği tek kişi, Quinn veya Peter gibi bir güç seviyesine sahip insanlardı. İşte o zaman Quinn aniden kimin duvara dayandığını fark etti. Aslında Peter’dı. Quinn ilk başta onu tanımadı çünkü yüzü başka yöne dönüktü.

Quinn, ilk etapta dahil olup olmayacağı konusunda kendi kendisiyle tartışıyordu. Zorbalardan her şeyden çok nefret ederdi. Okul hayatını mahvetmişlerdi ve yakında o da bir hedef olacak gibi görünüyordu.

Tabii ki Quinn de mevcut gücünü test etmek istedi ve mükemmel kobayını bulmuştu. Önündeki öğrenci sadece 1.2 güç seviyesindeydi, bu yüzden kazanma şansı yüksekti.

Öğrenci, Peter’a bir yumruk daha atmak için yumruğunu tekrar kaldırdı.

“Bana öylece çarpıp özür dileyebileceğini mi sanıyorsun!” Yumruğunu sallarken bağırdı.

Sonra Quinn yanından geçerken düşer gibi yaptı ve öğrenciye çarparak dengesini kaybetmesine ve ıskalamasına neden oldu.

“Kin?” Peter başını kaldırıp baktı.

“Bu ne içindi?” Öğrenci, onu kimin ittiğine bakarken söyledi.

Öğrenci daha sonra hemen Quinn’in saatine baktı ve aniden ona olan güveni arttı.

“Senin gibi 1. seviye bir çöp ne yapıyor?”

“Senin gibi birinin ortaya çıkmasının ne kadar süreceğini bekliyordum. Görünüşe göre kendimle bir bahsi kaybettim. En azından birkaç gün süreceğini düşündüm.”

“Peki bu konuda ne yapacaksın?”

Peter, Quinn için biraz endişelenmeye başlamıştı. Karşılaştığı öğrenci bunu yaparken Quinn’in hiçbir yeteneği olmadığını test alanında biliyordu. Peter, ikisi birlikte savaşırsa bir şanslarının olabileceğini düşündü ama sonunda Peter çok korktu.

Hayatı boyunca incinmişti ve artık incinmek istemiyordu. Mevcut dünya böyle işliyordu. En güçlü güçlere sahip olan tepedeki insanlar, daha zayıf olanlara zorbalık ettiler ve karşılığında daha da zayıf olanlara zorbalık ettiler.

Öğrenci ilk defa kendisinden daha zayıf biriyle karşılaşmıştı ve birdenbire yaşadığı tüm acıyı başka birinin de hissetmesini istedi. Bu şekilde kendini besin zincirinin en altında gibi hissetmiyordu.

Quinn daha sonra öğrencinin sanki bir şey hazırlıyormuş gibi iki elini de arkasında tuttuğunu fark etti ve olan bir sonraki şey düşüncelerini doğruladı.

< Yeni görev verildi >

<İlk dövüş, güç seviyesi 1.2>

< 50 Deneyim kazanmak için savaşı kazanın >

Aniden Quinn’in yüzünde kocaman bir sırıtış belirdi. Böylece daha hızlı seviye atlayacaktı.

Herhangi bir hata bulursanız (kırık linkler, standart dışı içerik vb.), lütfen bize bildirin, böylece en kısa sürede düzeltebiliriz.

Ayraç (0)

No account yet? Register

Bir cevap yazın