Kakegurui Filmi’nin Geleceği Açıklandı

Anime Film

Homura Kawamoto ve Tōru Naomura’nın Kakegurui – Compulsive Gambler mangasına dayanan ilk live action film ekibi, cumartesi günü filmin 2021’de Japonya’da gösterime girecek bir devam filminin olacağını açıkladı.

Film geçici olarak Eiga Kakegurui Bölüm 2 olarak adlandırıldı. Devam filminde de ilk filmdeki oyuncu kadrosu yer alacak. Tsutomu Hanabusa filmin yönetmenliğini yapmak ve senaryoyu yazmak için geri dönüyor ve Minato Takano da senaryoyu yazıyor.

Kakeguri | Kaynak: IMDb

Başlangıçta Homura Kawamoto’nun bir mangası, ardından bir anime (Netflix’te mevcut), bir live action dizisi ve şimdi bir live action filmi olan Kakegurui, anime’nin cesur estetiğini miras alıyor ve hikayeyi oldukça iyi uyarlıyor.

Belirli bir konuda uzmanlaşmış bir liseye odaklanan Japon manga uyarlamalarının uzun süredir devam eden trendini sürdüren Kakegurui, kumarla takıntılı şımarık zengin çocuklardan oluşan lüks bir özel akademi hakkında yüksek enerjili bir saçmalık!

Hyakkaou Özel Akademisi ayrıcalıklılarla dolu prestijli bir kurumdur ve ilk olarak 122 yıl önce kurulmuştur.

Kumar kazançları öğrencilerin sıralarını belirler. Kazananlar şöhret ve servet dahil her şeyi alır.

Kazananlar, kaybedenlere de hakimdir. Bir gün, transfer öğrencisi Yumeko Jabami akademiye gelir ve hızlı bir şekilde yüksek bahisleri seven bir kumar manyağı olduğunu gösterir.

Kakegurui – Compulsive Gambler, Homura Kawamoto adlı bir manga serisinin 2019 Japon film uyarlamasıdır.

GAGA Pictures tarafından dağıtılan Hayato Kawai tarafından yönetilmektedir. Sırasıyla Yumeko Jabami ve Ryōta Suzui olarak Minami Hamabe ve Mahiro Takasugi’yi canlandırıyor. Japonya’da 3 Mayıs 2019’da piyasaya sürüldü.

Manga, Japonya’da Temmuz-Eylül 2017 arasında yayınlanan bir televizyon animesine ilham verdi. Dizi, Şubat 2018’de Japonya dışında Netflix’te yayınlandı.

Anime’nin ikinci sezonu Ocak 2019’da gösterime girdi ve Netflix, diziyi Haziran 2019’da yayınlamaya başladı.

Kakegurui | Kaynak: IMDb

10 bölümlük bir live action şovu Ocak 2018’de Japonya’da gösterime girdi. Netflix, diziyi Japonya dışında da yayınlıyor. Mart 2019’da ikinci sezon prömiyeri yapıldı.

Daha fazla ayrıntı yakında yayınlanacak.

Kakegurui hakkında

Kakegurui, Homura Kawamoto tarafından yazılan ve Toru Naomura tarafından resmedilen aynı adlı bir mangaya dayanan bir anime. Yuichiro Hayashi tarafından yönetilen film, MAPPA tarafından canlandırılmıştır.

Gündüzleri ultra zengin çocuklar için normal bir okul ve geceleri de acayip bir kumarhane olan Hyakkaou Özel Akademisi, yerleşik bir sosyal hiyerarşiye sahiptir.

Kumar oynama ve akranlarını manipüle etme konusunda nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak, öğrenciler en iyiden en kötüsüne sıralanır, en üst sıralarda olanlar en güçlü olanlardır.

Sadece heyecanı için kumar oynayan bir transfer öğrencisi olan Yumeko Jabami, Hyakkaou’nun seçkin öğrenci konseyinin yeni meydan okuyucusu ve konuşması olur.

Kumar oynamaya olan çılgın sevgisi, zirveye tırmanırken ona yeni zorluklar sunuyor.

Kaynak: Crunchyroll