Azur Lane: Crosswave ‘in Switch Versiyonu 2021’de Avrupada

Gündem Oyun

Idea Factory International Salı günü, 2021’de Batı ülkelerinde Nintendo Switch için Felistella ve Compile Heart’s Azur Lane: Crosswave oyununu yayınlayacağını duyurdu. Idea Factory International, oyunun açılış filmini yayınlamaya başladı.

Switch sürümü, önceki DLC Taihou ve Formidable’ı oynanabilir karakterler, üç destek karakteri ve her karakter için ek hikaye içeriği ve altı karakter ve genişletilmiş kamera açılarına izin verecek güncellenmiş bir fotoğraf modu olarak eklenecek.

Oyunun Switch sürümü 17 Eylül’de Japonya’da piyasaya sürüldü. Oyun 2019’da PlayStation 4 için Japonya’ya gönderilmişti. Idea Factory International, PS4 için oyununu 13 Şubat’ta Kuzey Amerika’da ve 21 Şubat’ta Avrupa’da piyasaya sürdü.

Oyun 13 Şubat’ta Steam üzerinden PC için de piyasaya sürüldü. Oyunun PC versiyonunda Japonca, Geleneksel Çince ve İngilizce altyazılar bulunuyor.

Oyun, Shanghai Manjuu ve Xiamen Yongshi’nin Azur Lane akıllı telefon oyununa dayanıyor. İOS ve Android cihazlara yönelik orijinal oyunda oyuncular, çeşitli ülkelerden 20. yüzyılın başlarında savaş gemileri toplar ve düşmanlarla savaşmak için altı gemiden oluşan filoları kullanır. Shanghai Manjuu ve Xiamen Yongshi oyunu geliştirdi ve bilibili oyunu Mayıs 2017’de Çin’de piyasaya sürdü. Shanghai Yostar oyunu Eylül 2017’de Japonya’da piyasaya sürdü. Yostar, oyunun İngilizce versiyonunu Mayıs 2019’da yayınladı.

Yostar, Azur Lane oyununu şöyle anlatıyor:

Azur Lane, en iyi strateji ve 2D nişancı oyunlarını birleştiren etkileşimli bir savaş sistemine sahiptir. Oyuncular, iki bölüme ayrılmış bir filoya komuta etmelidir: Öncü Filo ve Ana Filo. Vanguard, vurma ve temizleme operasyonlarından sorumluyken, Ana Filo ateş desteğine odaklanmalı ve düşman gemilerine hasar vermelidir. Strateji çok önemlidir ve oyuncular açık denizlerde başarılı olmak için filolarını dikkatlice inşa etmelidir. Oyuncular, Akademi ve Yurtlar aracılığıyla filolarını temelden güçlendirebilir, burada deneyim puanları kazanabilirler, mağazadan öğeler satın alabilir veya Sınıfta becerilerini geliştirebilirler.
Orijinal oyun, Ekim 2019’da prömiyeri yapılan bir televizyon anime uyarlamasına ilham verdi. Bir yan ürün manga uyarlaması Aralık 2019’da piyasaya sürüldü.

Kaynak: animenewsnetwork