One Piece Sonuda Son Arc’a Girecek Mi?

Gündem

4 Eylül’de yayınlanacak olan One Piece Magazin’in onucu sayısının reklamında, Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinin bu yılki 35. sayısında yani Pazartesi günü, Eiichiro Oda’nın One Piece mangasının “yaklaşan son arc’a doğru ilerlediğini” söyledi. Reklamda daha fazla ayrıntıya yer vermedi.

Reklamın yapıldığı One Piece Magazin’in 10. cildi “doruğa hazırlanmak” için mangayı yeniden okuyun temasına odaklanacak.

Ayrıca derginin 10. sayısı Boichi’nin One Piece: Ace’s Story novelinin uyarlamasıyla başlayacak.

Boichi’nin One Piece: Ace’s Story

Eiichiro Oda, Eylül 2019’da yayınlanan bir YouTube videosunda “tek parça hikayeyi beş yıl içinde bitirmek istediğini” belirtmişti.

Eiichiro Oda, 1992 yılında daha lisedeyken Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinde yeni içerik oluşturucular için düzenlenen Tezuka Ödülü yarışmasında ikinciydi. 19 Temmuz 1997’de Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump mangasında One Piece mangasını serileştirmeye başladı. Nisan ayında, manga dünya çapında toplam 470 milyondan fazla kopya sattı. Japonya’da 390 milyon kopya ve 42’den fazla ülke ve bölgede 80 milyon kopya basıldı. Manga 2012’de 41. Japonya Karikatürist Ödülü’nü kazandı ve 2015 yılında “aynı çizgi roman dizisi için tek bir yazar tarafından yayınlanan en fazla kopya” alanında Guinness Dünya Rekoru kırdı. Bu rekordan beş yıl geçmiş olmasına rağmen hala devam eden manganın artık son arca girmesi okurlarını hem üzdü hemde sonunda hikayenin varacağı noktayı öğrenecekleri için sevindirdi. Ama unutmayın ki Eiichiro Oda’nın final planına daha 4 yıl var tabi başka bir plan yapılmadıysa.