Masami Morokuchi Fanbox Üzerinden Duyurdu

Novel

Light novel yazarı Masami Morokuchi , son çalışmasıyla ilgili hayranlarından yanıt gelmemesinin ardından belirsiz bir ara verdiğini duyurdu.

Basılı ve çevrimiçi birkaç kitaptan sonra, Morokuchi seriyi bıraktığını söylüyor. Birkaç nedenden ötürü Temmuz ayı başlarında ciddi bir şekilde kalemini rafa kaldırmayı düşünmeye başladı.

Yazarın yazma motivasyonundaki eksiklik, hayran kutusunda neredeyse hiç talep veya yanıt olmamasından kaynaklanıyor.

Masami Morokuchi | Kaynak: Resmi Web Sitesi

Fanbox kullanıcıların belirli bir blogu okumak için harcadığı süreye bağlı blog yazarlarının para kazandıkları bir platformdur.

Okuyucular artık bir yazarın çalışmasına ilgi göstermediğinde, yazarın yaratıcılık yolunda ilerlemesi hem maddi hem manevi olarak bir çıkmaz girmekte.

Morokuchi, yakın zamana kadar tüm bunların kendisini rahatsız etmediğini ancak 2 yıl sonra başlayan işaretleri artık gördüğünü belirtti.

Bu bir şekilde onu artık iyi yazmadığına ve bırakması gerektiğine inandırdı.

Ayrıca, etkinliklerdeki zayıf satışlardan ve aşırı derecede düşen posta siparişlerinin miktarlarından bahsetti. Yazar bu durumu son derece utanç verici buluyor.

FANBOX, aboneleriyle iyimser bir şekilde güncellemeleri paylaşacak olsa da bu durumu sessizlikle izleyeceğini söyledi.

Yazarın hikayeleri sadece kendi ilgisini çekiyorsa, binlerce kelime yazmak için zaman ve çaba harcamak yerine kendi kendine hayal etmesinin yeterli olacağını söyledi.

Masami Morokuchi Kapak | Kaynak: Resmi Web Sitesi

Morokuchi, Noel The Mortal Fate video oyununun yeni versiyonunun yazarıdır.

Morokuchi, oyunun popüler olmaya devam ettiğini ve son yayına girdiğini, ancak kitap versiyonunun iyi satmadığını belirtti.

Dördüncü cildin Ekim ayında yayınlanmasına rağmen, Kadokawa’nın gelecekteki ciltler hakkında kendisiyle iletişime geçmediğini belirtti.

Kadokawa isterse yine de bu dizi hakkında yazacağını söyledi, ancak bunun olmayabileceğini düşünüyor.

Roman dizisinin uyarlaması satışa bağlı ve Morokuchi, romanların satışların zayıf olması durumunda iptal edilebileceğinin kendisine açıklandığını belirtti.

Masami Morokuchi hakkında

Masami Morokuchi, Densetsu Kari (Efsanevi Av) serisinin ilki olan 2005 tarihli Scorpion noveliyle çıkış yaptı.

Bunu dört nevel serisi daha takip etti: Satsujin Kikanjo, Shingetsu ga Noboru (Yeni Ay Yükselene Kadar), Are You Alice? Ve Teiden Shōjo’dan Hanemu no Orchestra’ya.

Tek seferlik romanı Tokuno no Kuni no Amaterasu, 2016 yılında Kakuyomu sitesinde düzenlenen Kadokawa’nın web roman yarışmasını kazandı.

Kaynak: Resmi Web Sitesi