Crunchyroll ve Viz Media’dan Mobil RPG: Grand Alliance

Anime Oyun

Nisan ayında mobil oyun için ön kayıt açıldıktan sonra, Viz Media ve Crunchyroll, orijinal anime etkisindeki bir RPG olan Grand Alliance ‘ın artık indirilebileceğini duyurdu.

Crunchyroll ve Viz Media tarafından ortak yayınlanan ve anime oyun geliştiricisi Guardiam tarafından üretilen Grand Alliance, babasının ardından kaosa sürüklenen bir ülkeyi yeniden birleştirmeye çalışırken İmparatorluk tahtının son gerçek varisi Ameila Ravensburg’un hikayesini konu alıyor. Oynanışı ve Amelia’nın dünyasındaki karakterlerden daha fazlasını tanıtan yeni bir fragman şu şekilde.

Oyun, takım tabanlı savaş etrafında dönüyor. Oyuncular, özelleştirilebilir üç kahramandan oluşan bir takım oluşturabilir ve gerçek zamanlı olarak büyük düşman ordularıyla savaşabilir. Dört sınıf oluşturan farklı beceri setlerine sahip 30’dan fazla kahraman var: savaşçı, topçu, avcı ve büyücü. Oyun ayrıca donatılabilir bir beceri toplama sistemine sahiptir. Bir kahramanın kendine özgü becerilerinin yanı sıra, her biri, savaştan önce herhangi bir zamanda değiştirilebilen iki ek toplanabilir beceriye sahip olabilir.

Ön kayıt yaptıran her oyuncu şunlarla ödüllendirilecek: 25.000 Altın, her sınıf ambleminden 25 tanesi, 1.250 Mücevher, Kademe 5 beceri Yerçekimi Bombası ve kahraman takımları için Clarissa karakteri – House Courcillon’un gizli ajanı. Bu arada yeni oyuncular, yedi günlük bir giriş takvimi ve ek bir kahraman olan Daisy’ye sahip olacak – çekiciyle bir şeyleri parçalamaktan hoşlanan asi bir savaşçı.

Anime hayranları, başta Aleks Le (Rent-A-Girlfriend), Cristina Vee (Tower of God, In / Spectre), Faye Mata (Konosuba, JoJo’s Bizarre Adventure), J. Michael Tatum gibi oyunun ses kadrosundan bazılarını tanıyacaklar. My Hero Academia) ve Lauren Landa (Puella Magi Madoka Magica, Sailor Moon).

Grand Alliance, Doğu Asya hariç tüm dünyada Android ve iOS cihazlarda kullanıma sunulmuştur.

Oyuna Buradan Ulaşabilirsiniz

Kaynak: Viz Media, CBR