Dragon Quest: Dai no Daibōken Tamashii no Kizuna Akıllı Telefon Oyunu’nun 2. Fragmanı Yayınlandı

Anime Manga Oyun

Square Enix , Pazar günü Dragon Quest için ikinci bir tanıtım videosu yayınladı : Dai no Daibōken Tamashii no Kizuna akıllı telefon oyunu. Video, karakterleri, savaş sahnelerini ve çok oyunculu sistem gibi diğer oyun sistemlerini gösteriyor.

Square Enix , 2021’de iOS ve Android cihazlar için akıllı telefon rol yapma oyununu piyasaya sürecek. Oyunda üç kişiye kadar ortak oyuna katılabilecek.

 Dragon Quest: Dragon Quest: Dai no Daibōken Xross Blade

Bir diğer yeni oyun serisi de, Dragon Quest: Dragon Quest: Dai no Daibōken Xross Blade kart oyunu olacak. Oyun Ekim 22 de piyasaya sürülecek. Yoshikazu Amami, 1 Ekim’de Shueisha’nın Saikyō Jump dergisinin Kasım sayısında arcade oyununa dayalı bir manga başlatacak.

Her iki oyun da Riku Sanjō ve Kôji Inada’s Dragon Quest: The Adventure of Dai (Dragon Quest: Dai no Daibōken) mangasına dayanıyor. Orijinal mangaya dayanan yeni bir anime 3 Ekim’de gösterime girecek. Manganın kendisi, 19 Eylül’de derginin Kasım sayısında yayınlanan Shueisha’nın V Jump dergisinde yeni bir mangaya ilham veriyor.

Orijinal 37 ciltlik manga, 1989’dan 1996’ya kadar Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinde yayınlandı. Manga, daha önce 1991 ve 1992’de yayınlanan 46 bölümlük bir anime dizisine ve Temmuz 1991, Mart 1992’de açılan üç kısa anime filmine ilham verdi.

Hikayede, iblis lord Hadlar’ın yenilgisinden sonra, tüm canavarlar onun kötü iradesinden kurtulmuş ve huzur içinde yaşamak için Delmurin adasına taşınmıştır. Dai, adada yaşayan tek insan. Nazik canavar Brass tarafından büyütülen Dai’nin hayali, büyüyüp kahraman olmaktır. Hadlar dirilince ve önceki kahraman Avan, savaşta yardım etmesi için Dai’yi eğitmeye geldiğinde isteği gerçekleşti. Ancak Hadlar, artık daha da güçlü bir iblis lordu için çalıştığını duyurarak Avan’ı öldürmeye gelir. Avan, öğrencilerini kurtarmak için saldırmak için Öz-Fedakarlık büyüsü kullanır, ancak Hadlar’ı yenemez. Dai ve Avan’ın diğer öğrencisi Pop’un mahkum olduğunda, Dai’nin alnında bir işaret belirir ve aniden süper güçler kazanır ve Hadlar’ı savuşturabilir. İki öğrenci daha sonra Avan’ın intikamını almak ve dünyaya barış getirmek için bir yolculuğa çıkar.

Kaynak: Square Enix ‘in YouTube kanalı