Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes’a 4.500.000$

Gündem Oyun

Japonya merkezli oyun stüdyosu Rabbit & Bear Studios’un PC için Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes ( Hyaku Eiyūden ) adlı yeni bir rol yapma oyunu geliştirmek için bir Kickstarter kampanyası başlatmıştı. Oyun cumartesi günü platformda en çok finanse edilen üçüncü oyun oldu. Böylece firma gereken miktarın çok daha fazlasını elde ederek kampanyayı bitirdi. Kampanyada 481.621.841 yen (4.571.418 ABD Doları) gelir elde edildi. 4,5 milyon dolar ile nihai olarak yapmak istenilen oyun Natsume-Atari’nin bir kasaba oluşturma RPG’si.

Kickstarter kampanyası 27 Temmuz’da başlatılması ile birlikte 500.000 dolarlık bir bağışa ulaşmıştı.

Rabbit & Bear Studios, PC oyununu 2022 sonbaharında piyasaya sürmeyi planlıyor. Kampanyanın PlayStation 5, Xbox Series X ve Nintendo Switch (veya eğer piyasaya sürülürse yeni bir Nintendo konsolu) sürümlerinde yayınlanmak içim 1.000.000 ABD doları tutarında bir hedefi vardı.

Destekleyen Ödülleri Ve Yapım Ekibi

Destekleyici ödülleri arasında oyun, işaret düğmesi, film müziği CD’si, Tişört, vinil film müziği, sanat kitabı, figürler, “İş” Ödül Setleri ve kişiselleştirilmiş oyun ödülleri bulunuyordu.

Oyun, Yoshitaka Murayama ( Suikoden I , Suikoden II ) ve Junko Kawano ( Suikoden I , Suikoden IV ) arasındaki 25 yıl sonraki ilk işbirliği olacak. Murayama senaryo yazarı ve oyun tasarımcısı olarak kabul ediliyor ve Kawano ise karakter tasarımcısı. Osamu Komuta ( Suikoden Tierkreis, Rphasodia ) sistem tasarımcısı ve yönetimden sorumlu, Junichi Murakami ( Castlevania : Aria of Sorrow, Hero Bank ) sanat yönetmeni ve yapımcı. Motoi Sakuraba ( Tales of game series, Golden Sun oyun serisi) veMichiko Naruke ( Wild Arms serisi) müziği besteliyor.

Şirket 26 Mart’ta kuruldu ve merkezi Tokyo’da bulunuyor.

Oyunun Hikayesi

Yapımcılar oyunun hikayesini şu şekilde anlatıyorlar: Hikayemiz, farklı kültür ve değerlere sahip uluslardan oluşan bir yapı olan Allraan’ın bir köşesinde başlıyor. Bu topraklar kılıcın yardımıyla ve “rün mercekleri” olarak bilinen büyülü nesnelerle, orada yaşayan insanların, canavarların, elflerin ve çöl insanlarının ittifakları ve saldırganlıkları tarafından şekillenmiştir.

Galdean İmparatorluğu diğer ulusları geride bırakmış ve rune lenslerin büyüsünü artıran bir teknoloji keşfetmiştir. Şimdi, İmparatorluk gücünü daha da genişletecek bir eser bulmak için kıtayı araştırıyorlar. Genç ve yetenekli bir imparatorluk subayı olan Seign Kesling ve uzak bir köyden bir çocuk olan Nowa, böyle bir seferde birbirleriyle tanışıp arkadaş olurlar. Bununla birlikte, kaderin bir cilvesi yakında onları savaş ateşine sürükleyecek ve ikisini de doğru ve gerçek olduğuna inandıkları her şeyi yeniden incelemeye zorlayacaktır. 

Oyun 100’den fazla karaktere, bir lonca sistemine sahip olacak ve sıra tabanlı savaşlarda altı karaktere kadar partiler yer alacak. Savaşların konumu ortama göre farklılık gösterecek ve savaşlar ayrıca dinamik kamera açıları içerecek. Oyun, piksel karakter tasarımları ve yüksek çözünürlüklü 2.5D grafikler içerecek.