5 Martial Seri Tavsiyesi

Tavsiyeler

Gerek manga olsun gerek manhwa yada webtoon tüm seriler içerisinde en çok gaza getiren sahnenin bulunduğu seriler genel olarak martial serilerdir.

Pek çok martial okuyucusu belli bir sayıda martial seri okuduktan sonra serilerin birbirini kopyalamasından şikayetçi olurlar ama bu seriler kesinlikle size farklı bir haz tatrıracak. Evet işte mutlaka okumanız gereken 5 martial serisi.

(Sıralamanın bir önemi yoktur ama The Breaker kendi favorim)

1-The Breaker

Martial Öneri-The Breaker

Yazar: Jeon Keuk-Jin

Çizer: P. Jin-Hwan

Tür: Manhwa

Durum: Bitti

Konusu: Shi-Woon okulunda sürekli zorbalık gören güçsüz bir çocuktur ama okuluna yeni gelen ingilizce öğretmeni Chun Woo’nun ile tanışması kaderini tamamen değiştirir. Öğretmeni Chun Woo’nun karıştığı bir kavgayı gören kahramanımız öğretmeninin dövüş yeteneklerine hayran kalır. Bu kavgayı telefonuna kaydeder ve Chun Woo’dan kendisine dövüşmeyi öğretmesini ister. Chun Woo bu teklifi reddeder ama kahramanımız ısrarcıdır peki bu ısrarı Murim’in kapılarını açmaya yetecek midir?

Yorum: Açıkçası tamamen ne okusam diye boş boş gezinirken okuduğum ve bitmesine en üzüldüğüm serilerden birisi oldu gerek çizimleri gerekse konusunun derinliği karşısında pek çok seriye taş çıkartacak bir mahnhwadır. Serinin devam serisi The Breaker New Waves adıyla çıktı tabiki kesin olarak buna da bakmalısınız kesinlikle pişman olmayacağınız zamanınızın karşılığını verecek bir seri.

2-History’s Strongest Disciple: Kenichi

Martial Öneri-History’s Strongest Disciple

Yazar: Syun Matsuena 

Çizer: Syun Matsuena 

Tür: Manga

Durum: Bitti

Konusu: Zorbalık görmekten bıkan Kenichi Shirahama bir karate kulübüne katılmaya karar verir. Bu sırada tanıştığı ve aşık olduğu kız Miu Fuurinji onu garip dövüş ustalarının bulunduğu bir dojoya götürür. Burada pek çok eziyetli antrenmandan geçen Kenichi güçlü olmanın sanıldığı kadar kolay olmadığını zor yoldan öğrenir.

Yorum: Bu seriyi okuyalı uzun zaman geçmiş vay be. Serinin kapak resminden* dolayı bu seriyi okumamakta direttim diyebilirim. Serinin ilk çıkış tarihi 2002 yılı. Benim bu seriyi ilk keşfettiğim yıl 2010 falandı tabi o zamanlar okuyacak çok manga var =) erteledikçe erteledim 2012 yılında bir baktım serinin animesi çıkmış ve beni okumaktan uzaklaştıran o kapak resmi (10 yıl da geçmiş olması hasebiyle) tamamen değişmiş. İlk olarak animesini izlediğim bu serinin daha sonra mangasına geçtim ve kesinlikle beklediğim 2 yıla deydi diyebilirim çizimleri çok olağan üstü olmasa da konusunun akıcılığı

3-Kengan Asura

Martial Öneri-Kengan Asura

Yazar: Yabako Sandrovich

Çizer: Yabako Sandrovich

Tür: Manga

Durum: Bitti

Konusu: Edo döneminden beri gladyatör arenası dünyanın çeşitli yerlerinde var olmuştur. Zzengin işletme sahipleri ve tüccarlar, Kengan maçları olarak adlandırılan kazananın her şeyi aldığı çıplak el dövüşlerinde savaşmaları için kendilerine gladyatörler tutuyor. Nogi Grup firmasında ortalama bir maaşla çalışan işçi olan Yamashita Kazuo, iki gizemli savaşçı arasındaki bir ara sokak kavgasına tanıklık eder. Savaşçılardan biri olan Tokita “Ashura” Ohma, Nogi Grubu’nun eski dövüşcüsünü bu kavgada yener ve Nogi Grubu CEO’su Nogi Hideki tarafından keşfedilir.

4-Veritas

Martial Öneri-Veritas

Yazar: Yoon Joon-sik

Çizer: Kim Dong-hoon

Tür: Manhwa

Durum: Bitti

Konusu: Gangryong bir lise öğrencisidir diğerlerinden farklı olarak, her zaman en güçlü olma hayalini kurmuştur. Bir gün, ona güçlü bir yetenek öğreten Youcheon ile tanışır. Bir yıl sonra, bazı insanlar onu görmeye gelir ve “efendisinin” öldüğünü duyururlar. Tek öğrencisi olduğu için Gangryong onları takip etmeli ve herkesin doğaüstü güçlerinin olduğu bir okula gitmelidir.

5-The God of High School

Martial Öneri-The God of High School

Yazar: Yongje Park

Çizer: Yongje Park

Tür: Kore Webtoonu

Durum: Devam Ediyor

Konusu: Her şey Kore’deki bütün lise öğrencileri arasında ki en iyi dövüşçüyü aramak için düzenlenen bir dövüş turnuvası olarak başladı. Taekwondo uzmanı ve lise öğrencisi olan Mori Jin, turnuvanın düzenlenmesinin çok daha büyük bir amacı olduğunu öğrenir ve hikayemiz başlar.

Yorum: Başlarken isminin Lisenin Tanrısı olması sebebiyle pek bir beklentimin olmadığı seridir kendileri. Ama okudukça aksiyonunu gördükçe tamam bu seriye devam ettim ve açıkçası her ne kadar sonlara doğru bozmuş olsa da yakın zamanda animesinin yapıldığı da göz önüne alınınca webtoon türü içerisinde okunabilir güzel bir martial yapım olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bu listemiz bu kadar aradığınızı bulamadıysanız savaş mangalarını önerdiğimiz şu listeye de bir göz atabilirsiniz. En İyi 5 Savaş Mangası