Bilim Kurgu Geekleri için En İyi 8 Bilim Kurgu Mangası

Tavsiyeler

Bilim kurgu manga serileri pek çok kişinin bilmediği gizli hazinelerdir. Birçok kişi bilim kurgu arzularını tatmin etmek için film ve kitaplara yönelirken, mangalardaki inanılmaz içeriği tamamen görmezden geliyor.

Bilim kurgu mangaları çarpıcı görselleri ve büyüleyici diyalogları ile bu açlığınızı kesinlikle dolduracaktır. Fütüristik evrenlere ve yaratıcı manzaralara dalmaya hazır mısınız? Bu bilim kurgu mangaları sizlere tam bir bilim kurgu doyumu verecek.

1. Planetes

Planetes sadece birkaç nesil ötede görünen bir geleceğin hikayesini anlatıyor. 2070’lerde, insanların bölgeyi kolonileştirmeye başladığı zamanlarda geçiyor. Ne yazık ki, tüm bu uzay yolculuğunun bir takım sonuçları var. Uzay enkazları gezegenlerin etrafında aşırı miktarda artınca seyahat koşulları oldukça zorlaştı.

Hachimaki, Yuri ve Fee tüm enkaz birikintilerini temizlemek için tutuldular. Bölgeyi düzenlemek için bir yolculuğa çıktıklarında, her biri kendi sorunlarını masaya getirir.

2. Eden: It’s an Endless World!

Dünya çapında bir veba dünya nüfusunun büyük bir kısmını ortadan kaldırır. Cildin sertleşmesine ve organların iflas etmesine neden olur – bu hastalıktan kurtulmayı başaran herkes sakat kalır.

Propater, güçlü bir paramiliter grup, dünya çapında gücünü yaymak için bir yol olarak bu çalkantılı zamanı kullanmaya karar verir. Bu arada Elijah, babasının robotu eşliğinde annesini aramaya başlar.

3. Psyren

Yürüyerek eve dönerken, lise öğrencisi Ageha Yoshina’ya bir telefon geldi. Hattın diğer ucunda kimseyi duymadı ama üzerinde “Psyren” yazan bir kartvizit buldu. Arkadaşı Sakurako da aynı kartı aldı ama bundan sonra aniden ortadan kayboldu.

Ageha kartta yazan numarayı aramaya karar verir ve canavarlarla dolu garip bir dünya olan Psyren’e gider.

4. Pluto

Pluto, Europol’ün en iyi dedektifi Gesicht’i ve bir dizi cinayetle ilgili soruşturmasını takip ediyor. Geisicht, robotların ve insanların ayırt edilemez hale geldiği bir dünyada yaşıyor. Daha da kötüsü, Geisicht dünyanın son derece güçlü yedi büyük robotunun aradığı katilin ana hedefi olduğuna inanmaktadır. Bu manga gerçekten bir anime adaptasyonu hak ediyor.

5. Made İn Abyss

Dünyada uçurum hariç her kuytu ve çatlak keşfedildi. Bu büyük delik yetim Ed. Riko’nun yaşadığı mahallede bulunuyor. Tıpkı kayıp annesi gibi, o da bir Mağara Akıncısı olmak istiyor.

Riko, Abyss’e inmeye başladığında insan çocuğuna benzeyen bir robotla karşılaştı. Birlikte, abyss için tehlikeli bir yolculuk yapmak üzere yola çıkıyor.

6. Dead Dead Demons Dededede Destruction

Uzaylıları sever misin? Kesinlikle bu sıradışı bilim kurgu mangayı almak isteyeceksiniz. Ölü Şeytan’ın Büyükbabası herşeyi tek lokma da yok edebilir, ama bunun seni okumaya yönlendirmesine izin verme.

Uzaylılar Japonya/ Tokyo’yu işgal ettikten sonra savaş başlıyor. Barış protestoları ve uzaylılara karşı korkunç bir savaş ortasında, lise öğrencileri Kadode Koyama ve Nakagawa Ouran sıradan hayatlarını sürdürmek için uğraşıyorlar.

7. No Guns Life

No Guns of Life’da, eski bir asker olan Juzo Inui ile tanışacaksınız . Kafası bir silahla değiştirildi ve nasıl olduğunu hatırlamıyor.

Inui şimdi Extended ile ilgili sorunlar için bir arabulucu olarak çalışıyor. Bir gün Extended ofisine giren birisi ondan bir çocuğu korumasını istediğinde, Inui’nin hayatı çok daha karmaşık hale gelir.

8. Blame!

Göremediğiniz yapılarla büyüyen bir şehir hayal edin. Bu şehir Blame’da! Ve Kyrii içinde yaşamalı. Graviton Beam Emitter ile donatılmış, Kyrii net terminal geni ortaya çıkarmak için kendi yolunda mücadele etmelidir. Bu Gen şehrin dijital kontrol merkezi NetSphere’e ulaşmanın anahtarıdır.

Bilim Kurgu ve Manga Mükemmel Bir Çifttir

Bilim kurgu kökenli Mangalar sizi şok edecek, rahatsız edecek ve heyecanlandıracak. Manganın eşsiz kavramları ve ayrıntılı çizimleri kesinlikle bilim-kurgu türü için adeta biçilmiş kaftan.