En İyi 5 Savaş Mangası

Tavsiyeler

George Patton bir keresinde “Savaş, bir insanın kendini şımartabileceği en görkemli yarışmadır. Herkes en iyisini sergiler; temel olan her şeyi kaldırır. Tüm erkekler savaşta korkar. Korkaklar korkularının görev duygularına üstün gelmesine izin verirler. Görev erkekliğin özüdür. ” Savaş politikasını ve kişisel gücün anlamını araştıran bu manganın özü de bu kelimelerle aynı

1.) Kingdom

Her toprak parçasının kendi krallarının egemenliği altında olduğu küçük devletlere ayrıldığı Çin’in Savaşan Devletler döneminde egeçen, “Krallık”, diğer kral devletleri tek bir Kral altında birleştiren yıllara odaklanıyor. Krallık mangasının en ilginç yanı, köylü bir savaşçı olan Shin’e odaklanması ve onu büyük bir savaşçıya dönüşmesi. Savaşın etrafında dönen diğer birçok manga gibi, “Krallık” hem strateji hem de savaş gücü hakkında konuşuyorken zaman zaman da savaşın ahlakını ele alıyor. Shin’in dürüstlüğü ve cesareti bir araya geldiğinde bu manga sizi tamamen kendine bağlıyor.

2.) Red Storm

“Red Storm” teknik olarak bir Kore çizgi romanı olan Manhwadır. Başta savaş yaratan sebepleri ve savaşın sonuçlarıyla ilgili olarak derinlemesine yazılmış bu temanın farklı bir açısından hikayeyi anlatan güzel bir örnek. Sihir ve efsanevi canavarlar gibi manevi ve mistik unsurlarla çeşitlendirilmiş bu manhwada kahramanımız Yulian’ın karşı karşıya kaldığı savaşlar ve çatışmaları asla göz ardı edilmez. Kabilesinin halefi olan Yulian, hem büyük bir savaşçı hem de büyük bir lider olma yükünü taşır. Ancak, tanrısal güçlere sahip gibi görünen gizemli bir adamı bulmak, gizemli adamın mistik sanatlarında yetenekli olması görevini düşündüğünden çok daha zorlar. Hem ailesi hem de kabilesi için kritik bir rol üstlenmek onun için çok ağıt bir yük olacaktır

3.) Berserk

Savaşın kendisinden ziyade, “Berserk” dikkatimizi savaşla şekillenen yapımda çatışan bir asker / şeytan avcısına çevirir. Hikayenin başlangıç ​​yarısı, bir asker haline gelen kahraman Guts’u anlatırken sıradan, ancak güçlü bir ifadeyle daha sonraki bölümler tahribatı ve Guts’un ortasında yer alan şeytani bir salgına garip bir geçiş yapar. Yapılan savaş hakkında doğrudan bir ders olmasa da, bu temanın etiği yarattığı metaforlarla anlatılıyor. Bir zamanlar insanla birlikte savaşan şeytan ordusu, kendi başına bir metafordur. Bu manganın değeri, Guts’un savaş ve kayıp, keder ve kendini yansıtma dahil kişisel mücadeleleri tarafından nasıl alçaltıldığıdır.

4.) Vagabond

Bir başka tarihi manga olan “Vagabond”, büyük ve sürekli güç değişimlerinin sabit olduğu feodal Japonya’nın Sengoku döneminde geçer. Kahraman Minamoto Musashi ile tanıştığımızda ilk olarak kritik bir çatışma yaşadığı Sekigahara Savaşı’ndan sonra bile hala aşırı güçlü olduğuna tanık oluyoruz. Usta bir samuray olan ronasi haline gelen Musashi, yeteneklerini parlatabilecek büyük kılıç ustaları aramak için eyaletten eyalete dolaşır ancak yolda sadece öldürmekten daha derin bir yaşam amacı bulur. Yolculuk kişisel bir yolculuk olsa da, tarihsel manganın doğası kendini ortamın politik yönüne de değiniyor. Musashi tarihi figürlerle buluşup savaşır ve ülkenin bir bütün olarak gelişiminin bir parçasıdır. Prestijli bir dövüş okulundan bir klan üyesine meydan okumak bile tarihsel bir değişim geçiren Japonya’yı harekete geçirir. Musashi’nin yolculuğu herkesi etkiler.

5.) The Heroic Legend of Arslan

Bu manga bizi Farsça kelimeler ve teçhizat kullanarak kurgusal bir Ortadoğu-Doğu ortamına yerleştiriyor. Ayrıca dinin savaştaki etkenlerine ve etkilerine sağlam bir el dokunuşta bulunuyor. Bir Teokrasi ve bir İmparatorluk arasında devam eden savaşta Arslan, ikincisinin varisi olarak durmaktadır, hala bir çocuk olsa bile kılıç gibi yetenekli, saf yürekli bir beceri sergilemektedir. Evi işgal edilirken ve savaşı kaybedilirken, Arslan gücünü babasının ordusundan geriye kalan çok az şeyle toplamalı ve insanlık dışı davranışlarını tanrılarının iradesi olarak haklı çıkararak zalim bir ulusla savaşmalıdır. “Arslan’ın Kahramanlık Efsanesi”, dinin iyi ve sömürülen yanını savaş aracı olarak kullanmayı eşsiz bir şekilde göstermektedir. Arslan açık fikirli olmasına rağmen, kavga ettiği insanların inatçı olduğu dinin önerdiği kurallarda iyiliği bulur.

Pek çok manga, bu beş manganın yaptığı kadar savaşa ve hatta dahası, onun felsefi bileşenlerine o kadar dikkatli odaklanmıyor. Kişinin kendi hikayesinin başka bir kişiyi veya hatta bir ülkeyi etkileyebileceği hususunu, bu mangaların her biri kendi yollarıyla ele alıyorlar. Bu mangaları kesinlikle okumalısınız. Görüşlerinizi yorumlarda bizlere bildirirseniz seviniriz.